tuzla-bocek-ilaclama

200 bine yakın nüfusa sahip olan Tuzla, İstanbul Anadolu yakasında yer alan bir ilçedir. İstanbul’un en güneyinde yer alan bu ilçe oldukça eski bir tarihe sahiptir. Merkeze nispeten uzak olan Tuzla daha çok sanayi bölgesidir. Denize yakın konumu ve iklimi nedeniyle bu ilçede böcek ve fare gibi zararlı canlılara sıklıkla rastlanır. Fabrika, iş yeri, tersane gibi birçok alanda bu nedenle özellikle bahar ve yaz aylarında Tuzla böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulama yapılmaktadır. Birçok üniversitenin de yerleşkesi durumunda olan bu ilçede, özellikle çatı faresi ve tarla faresi, sıçan gibi kemirgenler çok sık görülmektedir. Gemi ve tekne ilaçlama uygulamaları Tuzla ilçesinde genellikle farelere karşı yapılmaktadır.

 

Bodrum, ev, ofis gibi kapalı alanlarda sıklıkla uygulama yapıldığı gibi bahçe ve park gibi açık alanlarda da Tuzla ilaçlama servisleri yoğun bir şekilde uygulama yapmaktadır. Yazları sıcak ve kurak bir iklimin olduğu bu ilçede karasinek ve sivrisinekler de yaz aylarında büyük sorun yaratmaktadır. Basit sinek öldürücü ilaçlar ile yok edilemeyen sinekler için de uygulama yapan Tuzla haşere ilaçlama servisleri, bu haşerelere karşı sıvı uygulama yapmaktadır. Gümüşçün, hamam böceği, karafatma gibi haşerelerin de özellikle yemekhane, lokanta gibi alanlar ile gıda fabrikalarında çok fazla görülmesi nedeniyle, hem sağlık açısından hem de maddi açıdan oluşabilecek zararları önlemek için Tuzla’da böcek ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır.

Tuzla İlaçlama Şirketleri

Aydıntepe, Fatih, Mimarsinan gibi yoğun nüfuslu semtlerin yanı sıra İstasyon, Orhanlı, Akfırat gibi semtlerde de sıklıkla Tuzla ilaçlama şirketleri tarafından uygulama yapılmaktadır. Haşereleri yok etmek için kullanılan böcek ilaçları büyük önem taşıdığından Tuzla böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken Sağlık Bakanlığından onaylı olan şirketlerin tercih edilmesi gereklidir. Basit ilaçlar ile uygulama yapan ve haşereler üzerinde etki göstermeyen yöntemler kullanan firmalardan yardım almak zararlı canlılara karşı bir çözüm sağlamayacağı gibi sağlık sorunlarına da yol açacaktır. Haşere ve kemirgenleri yok etmek için yapılan işlemlerde alacağınız hizmetin bedeli de önem taşır. Bu nedenle Tuzla ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli olmak ve yüksek fiyata ya da çok ucuz fiyatlara uygulama yapan firmaları tercih etmemek gereklidir.