karinca-ilaclama

Karınca İlaçlama Servisi

Koloniler halinde yaşayan karınca; kendi guplarını kurur ve yuvalarına yiyecek götürebilmek için kendilerinin 50 katı ağırlığında yiyecekleri taşıyabilmektedirler.

Yuvalarını toprağın altında kuran bu canlı en akıllı hayvan olarak da bilinmektedir. Çok çeşitli besinlerle beslenen karınca kendi tarımını toprak altında kurarak beslenmelerinde gerekli olan proteini kendileri sağlamış olurlar.

Çok çeşitli türlerde bulunan karınca; yaşadıkları ortama göre değişiklik göstermektedir. 6 bacakları bulunan ve başının üzerinde 2 anteni olan bu canlı yönlerini bu antenler sayesinde bulur ve gezinirken bırktıkları salgılar ile yuvalarını yada buldukları besinleri o koku sayesinde kaybetmeden bulurlar.

Bitki, hayvan ve böcek leşleri ile beslenen karınca; uçamaz yada zıplayamaz, bulundukları bölgenin rengine uyum sağlayabilenleri vardır.

Koloni halinde yaşayan karıncalar; yaptıkları işe göre sınıflandırılır ve her koloninin başında bir kraliçe karıncabulunmaktadır.

Günün 7 saatini uyuyarak geçiren karıncanın ortalama ömrü 50 – 60 gündür. Kraliçe karınca doğduğunda kanatları vardır ve kendi kolonisini kurmak için uçar ve kolonisini kurduktan sonra kanatları döklür.

Karıncalar insan hayatını olumsuz etkileyen yaşam standartlarını çok etkileyen canlıların başında gelmektedir.

Özellikle mutfak ve banyo gibi bölgelerde görülen karınca mutfakta bırakılan besinlere toplanarak yemek amacı ile bu besinleri ufalayarak taşımaya başlarlar.

Karınca ilaçlama konusunda uzman ekip oluşturan firmamız karıncaların görüldüğü bölgede bu canlılar için kullanılan özel ilaçlar ile hem evinizin hemde çevre açık alanda ilaçlama yaparak sizleri bu durumdan kurtarmak için çalışmaktayız.

Kullanılan ilaca çok dikkat etmeli ilaçlama konusunda mutlaka sektördeki referansı kuvvetli ilaçlama firmalarıarasında bulunan karınca ilaçlama şubemiz ile sizlere ilaçlama konusunda destek vermekteyiz.

Karıncalardan Kurtulmak

Karınca popülasyonu özellikle yaz döneminde çok hızlı artar. Bu nedenle karınca ilaçlamaları yaz ayları başta olmak üzere yılın tüm zamanlarında yapılabilmektedir. Hızlı üreyen ve besin maddelerine zarar vererek, maddi hasara yol açtığı gibi koloni olarak yaşadığı ve istilacı olduğu için rahatsızlık yaratan karıncadan kurtulmak için ilaçlama yaptırmak gereklidir. Etkili ve kaliteli karınca ilaçları kullanılarak yapılması gereken karınca ilaçlama işlemleri için profesyonel yöntemlere başvurmak ve bu alanda hizmet veren profesyonel firmalardan yardım almak gereklidir.

Karınca ile doğal mücadele yollarını deneyerek bu haşerelerden kurtulmak mümkün olmayacağı gibi etkili karınca ilaçları kullanılmadığı sürece başarılı sonuçlar alınamayacaktır. Karınca ilaçlaması profesyonel ilaçlama teknikleri ile sıvı ya da toz halindeki karınca ilacı kullanılarak yapılmalıdır. Glikoz içeren besin maddeleri ile beslenen ve yiyeceklerin zarar görmesine neden olan karınca ile mücadele için Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ilaçlama firmalarından yardım almak sağlığa zarar vereceği gibi, bu haşerelerden kurtulmayı da sağlayamayacaktır. Karıncayı yok etmek ve yaşam alanlarının hijyeni ile temizliğini sağlamak için profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanmak, sağlık bakanlığında onaylı firmalar tarafından hizmet almak ve bu haşerelerin tüketebileceği besinleri ağzı açık biçimde dışarıda bırakmamak gereklidir. Yaz aylarında, besin toplamak ve kışa hazırlık yapmak için, açık ya da kapalı her alanda aktif şekilde görülen karıncalar, organik olarak beslenebildiği gibi inorganik biçimde de beslenebilir.

Ev, fırın, cafe, restoran gibi gıda maddelerinin bulunduğu alanlarda çok sık görülen karıncalardan kurtulmak için, alınacak en başarılı önlem ilaçlama yaptırmaktadır. Bir üremede binlerce yumurta bırakan ve kapalı alanları sarabilen bu haşereleri yok etmek için kullanılan karınca ilaçlarının da sağlık açısından sorun yaratmayacak nitelikte olmasına dikkat edilmeli ve kimyasal içerikli ve sağlığa zararlı ilaçların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.