akrep-ilaclama

Akrep İlaçlama Servisi

Sıcak iklim hayvanı olan Akrep; genellikle yaz aylarında gündüzleri serin yerlerde yani yuvalarında bulunurlar geceleri ise beslenme amacı ile yaşam alanlarımızın içine kadar girebilirler.

Akrep; binaların çatı katlarında, bodrumlarda, moloz yığınlarının arasında yada ağaç kavuklarına yuva yaparlar ve burda çoğalırlar.

Genellikle tek başına hareket eden Akrep; üreme zamanı erkek akrepile buluşur ve kuyruklarını birbirlerini dolayarak flört etmeye başlar bir süre flört ettikten sonra çoğalma gerçekleştiğinde erkek akrebin o bölgeden hızla uzaklaşması gerekmektedir aksi halde dişi akrep, erkek akrebi beslenme amacı ile yiyebilecektir. Dişi akrepler bir kerede 60 yumurta oluşturabildikleri gibi bu yumurtaları sırtlarında bulunan keselerde taşımaktadırlar.

Akrep; doğası gereği beslenme amacı ile yiyecek bulabileceği alanlara yuvalarını taşırlar. Gündüzleri serin yerlerde bulunan akrepler geceleri evlerinizin içlerine girerek yatak, yorgan, ayakkabı gibi yerlerde saklanabilirler.

Akrep; kendinin tehlike altında olduğu durumlarda saldırmaktadır. Aksi halde saldırgan değildir. Akrepler genel olarak zehirlidirler. Bu zehir seviyeleri çeşitlerine göre değişiklik göstermektedirler. Türkiye’ de görülen akrepler arasında öldürücü etkiyi gösteren akreplerin geneli Güneydoğu Anadolu Bölgemizde görülmektedir.

Akreplerden korunma yolları; akrepler genelde çatı katlarına, depolar molozların arasına yuva yaptığından özellikle bu bölgelerin yıllık ilaçlama yapılmasına özen gösteriniz. Açık pencere ve kapılara yapacağınız sinekliklerde bu gibi haşere ve böceklerin evlerinize girmesini engelleyecektir. Genede bunların kesin çözüm olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Tek çözüm akrepler için özel uygulanan kokulu yada kokusuz olarak uygulanan özel ilaçlama firmaları ile çalışarak kesin çözümü elde edebilirsiniz.

Akrep ilaçlama da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Çok çabuk çoğalan Akrep; görüldüğü yerde öldürülmesi ile bir daha görülmeyeceği anlamına gelmez eğer yuvasında çoğalmış ise zaman içerisinde evinizdeakrep görmeye devam edeceksinizdir. Akrep İlaçlama olarak evinizin özellikle akreplerin yuva olarak kullanacağı bölgelerin uzmanlar tarafından hazırlanan özel ilaçlar ile özel teknisyen ekipler tarafından detaylıca temizlenmesi gerekmektedir.