bit-ilaclama

Bit İlaçlama Servisi

Birçok hastalığa sebebiyet veren mikropların taşıyıcısı olan bit ve pireler sağlığımıza ciddi zarar verebilecek haşere türlerindendir. Özellikle sokakta gezdirdiğimiz evcil hayvanlarımızdan bulaşarak yaşam kalitemizi düşürecek potansiyele sahiptirler. Bit böcekleri sarı renkte olup saç biti, vücut biti, kasık biti, elbise biti gibi türlere ayrılırlar. Bunlarla mücadelede profesyonel bir firma tarafından bit ilaçlama yaptırmak tavsiye edilmektedir.

Bit haşerelerini saptayabilmek oldukça güçtür. Zira boyutları 1 ile 5 mm arasında değişmektedir. Genel itibariyle kan emerek yaşamsal fonksiyonlarını idame ettirirler. Ayrıca yaşam alanlarımızdaki eşyalarla etkileşime geçerek de çoğalırlar. Bitlerden kurtulmak için çocuğunuzun veya çevrenizdeki insanların saç diplerinde tespit ederek yok etme yöntemi kesin ve kalıcı bir çözüm sunmaz; evinizin uygun koşullara sahip noktalarına üşüşerek yumurtlamaya devam eder ve böylece bu küçük misafirlerden kurtulmanız imkânsız hale gelir. Bunu yanında fare ve hamam böceği ilaçlama gibi kemirgen ve haşerelerden kurtulmak için en iyi tercih alanında profesyonel yöntemleri uygulayan bit ilaçlama firmaları arasında öne çıkan firmamızdan destek istemek olacaktır.

Bitler Zararlı Mıdır?

Bit haşeresi ev, okul, işyeri gibi kalabalık ortamlarda kolayca yayılıp ürerler. Çeşitli türlere sahip bitler, beslenmek için insan vücudunun belli bölgelerinde deri altlarına sünerek kendilerine uygun yaşam koşulu oluştururlar.

  • Bitlerin ısırdığı deri yüzeylerinde şiddetli kaşıntılar başlar. Derilerde çeşitli komplikasyonlar meydana gelip rahatsızlıklara yol açarlar.
  • Canlıdan canlıya geçiş yaparken birçok vektörü transfer eden bu canlılar tifüs, humma, alerjik reaksiyonlar, deri dökülmesi ve lezyonlu hastalıklar için uygun bir taşıyıcıdır.
  • Bitlenmeler insanlarda sosyal sorunlara yol açarak stres, kaygı durumu gibi psikolojik faktörleri de beraberinde getirir.

Bitlerle Mücadelede Garanti Sonuçlarlar

İnsanların vücutlarına, saçlarına, elbiselerine ve ev ortamlarına sinen bitlere karşı bireysel mücadele kısa süreli çözüm sağlar. Sirke ve şampuan gibi değişik ürünlerle yıkanarak temizlenemediği gibi, piyasada bulunan ilaçlar da bunlara karşı kalıcı sonuçlar vermez. Bu haşerelerle mücadele uygun böcek ilaçlama fiyatları güden profesyonel firmamız, size en uygun bit ilaçlama fiyatları ile kesin sonuçlar sunacaktır. Evinizde yapacağımız ilaçlama yöntemleriyle çeşitli noktalara tünemiş bit haşerelerini kısa sürede yok edip tekrar ortaya çıkma imkânı vermemekteyiz.