sultangazii-bocek-ilaclama

İstanbul Avrupa yakasında yer alan Sultangazi, İstanbul Avrupa yakasındaki, küçük yüz ölçümlü ilçelerden biridir. Alibey Barajı’nın yakınında kurulan Sultangazi haşere ve kemirgenlerin özellikle yaz aylarında çok sık görüldüğü ilçelerin başında gelmektedir. Özellikle hamam böceği, karınca, karasinek gibi haşerelere bu ilçede sıklıkla rastlanmaktadır. Çok sayıda iş yeri, cafe ve restoranın yer aldığı ilçede Sultangazi ilaçlama firmaları tarafından sıklıkla uygulama yapılmaktadır. 500 milyona yakın nüfusu ile İstanbul ilinin nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçeleri arasında da yer alan Sultangazi böcek ilaçlama işlemlerinin genellikle kapalı alanlarda yapıldığı bir bölgedir. Haşere ilaçlama şirketleri tarafından zehirli haşereler, parazitler ve sinekler ile mücadele için yaptığı uygulamalardan olumsuz etkilenen birey sayısı oldukça fazladır.

Sultangazi’de ilaçlama dolayısıyla zehirlenen ya da maddi veya sağlıksal zarara uğrayan birey sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle, bu ilçede ilaçlama hizmetleri alırken dikkatli olunmalı ve Sağlık Bakanlığı onayı taşımayan şirketlerden yardım almamak gerekir. Böcek ilaçları, çok sayıda kimyasal madde içerdiğinden, sağlık açısından ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için kaliteli ilaçlar kullanan ve ilaçlama yöntemleri hakkında uzman olan Sultangazi ilaçlama servisleri tarafından hizmet almak gereklidir.

Sultangazi Haşere ve Kemirgen İlaçlama Firması

Yaz aylarında çok hızlı bir şekilde çoğalarak ciddi sağlık problemlerine yol açabilen; hamam böceği ve pire gibi haşereler ile fare türleri, Sultangazi ilçesinde de sıklıkla mücadele edilen zararlılar arasında yer alır. Özellikle cafe ve restoran, fırın, yemekhane gibi gıda alanlarında hızlı bir şekilde yayılarak, halk sağlığını tehdit eden haşereleri yok etmek için ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak şarttır. Cebeci, Sultançiftliği, Zübeydehanım gibi semtlere sıklıkla uygulama yapan Sultangazi haşere ilaçlama şirketleri, bu ilçenin tüm semt ve mahalleri için hizmet vermektedir. Ancak bu ilçede haşere kontrol yardımı alırken ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli olmak şarttır.

Sultangazi ilaçlama fiyatları, uygulama yapan firmaya ve ilaçlanacak alana bağlı olarak değiştiği gibi kullanılan ilaçların kalitesi de ilaçlama bedeli üzerinde etkili olmaktadır. Ekonomik ilaçlama ücretleri ile uygulama yapan Sultangazi ilaçlama servisleri tarafından hizmet alırken, kullandıkları böcek ilaçları konusunda dikkatli davranmak ve firmanın sağlık bakanlığından onaylı olup olmadığı araştırmak şarttır.