pendik-bocek-ilaclama

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Pendik, hem yüz ölçüm hem de nüfus bakımından, İstanbul’un en kalabalık 4. ilçesidir. Kalabalık olması ve ağaçlık alanların en yoğun olduğu İstanbul ilçelerinden biri olması nedeniyle haşere ve kemirgen yoğunluğu da bu bölgede oldukça fazladır. Hamam böceği, sivrisinek, karınca gibi haşereler, özellikle bu ilçedeki gıda işletmelerinde büyük sorun yaratırken, yaz aylarının gelmesiyle birlikte tahtakurusu ve pire gibi kan emerek virüs bulaştıran böceklere de sıklıkla rastlanmaktadır.

Haşereler ile mücadele için Pendik böcek ilaçlama şirketleri bu ilçedeki iş yerleri için olduğu kadar; ev, hastane, yurt gibi alanlar için de sıklıkla uygulama yapmaktadır. Astım ve bronşit gibi sağlık problemlerine yol açabilen akar, bitki biti gibi haşerelerin yanı sıra gider böcekleri de sindirim yolu rahatsızlıklarına neden olmaktadır. Kapalı alanlarda büyük sorunlara neden olan haşereler bir yana; açık alanlar için maddi zarar oluşturan ve iç mekanlara sıklıkla giriş yapan danaburnu, çekirge, tarla faresi gibi zararlı canlılar için de Pendik ilaçlama şirketleri için uygulama yapılmaktadır.

Pendik İlaçlama Servisi

Pendik ilaçlama servisleri; Bahçelievler, Yayalar, Yenişehir gibi semtlere sıklıkla uygulama yapıldığı gibi Çarşı, Esenyalı, Çamçeşme gibi semtlerde başta olmak üzere tüm mahalle ve semtlere hizmet vermektedir. Sıcak havalarda daha hızlı artan haşereler ile mücadele edebilmek için hizmet veren firmalardan yardım alırken dikkatli olunması gerektiği de unutulmamalıdır. Pendik haşere ilaçlama firmalarının çok azı Sağlık Bakanlığından onaylı olarak hizmet vermekte ve garantili uygulama yapmaktadır.

Pendik ilaçlama fiyatları konusunda makul çözümler sunan işletmelerden birçoğu ise ne yazık ki kalitesiz ilaçlar kullanarak işlem yapmakta ve sağlık açısından ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle Pendik ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken, firmanın kullandığı ilaçlara dikkat edilmeli ve uygulama yöntemleri konusunda uzman olup olmadığı araştırılmalıdır. Kaliteli hizmet vermeyen ve ucuz ilaçlar kullanarak ekonomik ilaçlama fiyatları ile uygulama yapan firmalara güvenilmememi ve bu şirketlerden yardım alınmamalıdır. Sağlık açısından son derece önemli olan haşere ve fare ilaçlama uygulamaları, sağlığı tehdit edici nitelikte ilaçlar kullanarak ya da amatör şekilde yapıldığında ölümle sonuçlanabilen zehirlenmelere dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle Pendik’te ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almadan önce araştırma yapmalı ve kalitesiz firmalardan yardım alınmamalıdır.