Adını sıcak ve nemli ortamları sevmesinden dolayı hamam çağrışımdan alan hamam böcekleri dayanıklılıklarıyla ün yapmış canlılardır. İnsan ve hayvanın birkaç saniye içinde ölebileceği ultraviyole ve radyo aktif ışınlarla dolu bir ortamda hiç zarar görmeden yaşayabilirler. Aynı şekilde insanın donarak öldüğü bir ortamda da rahatça yaşarlar. Bu bilgiler bile onlarla mücadele etmenin zorluğunu anlamak için yeterli. Ayrıca hamam böcekleri açlığa bir ay, susuzluğa bir hafta dayanmaktadır. Hamam böcekleri her üremede 200-300 arası yumurta bırakarak çoğalırlar. Evinizde bir tane hamam böceği gördüyseniz devamı mutlaka vardır. Bu sevimsiz haşerelerden sizi, hamam böceği ilaçlama firmamız güvenli ve etkili yöntemlerle kolaylıkla kurtarabiliyor.

Böcek İlaçlama Konusunda Az Bilinen Detaylar

Evlerimizin istenmeyen ve davetsiz konukları olan böcekler, eskiden sert bir cisim veya çalı süpürgesiyle yok edilmeye çalışılırdı. Bu yöntemlerle görünen kısımdaki böceklerden kurtulurken, yuvalarında saklanmış böcekler ve yumurtalarından kurtulamazdınız. Teknoloji ilerledikçe böceklerden kurtulmak için kimyasal yollar bulunmuştur. Bu yollarla böcek sorunundan temelli kurtulabilirsiniz. Ancak böcek ilaçlama kesinlikle bizim gibi güvenilir firmalar tarafından dikkatli ve sistemli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Böcekler konusunda bilinmesi gereken nokta, her böceğin aktif olduğu bir dönem olduğudur. Bu dönemler doğrultusunda ilaçlama yöntemleri belirlenmelidir. Bu dönemler ise şöyledir:

  • Hamam böcekleri yılın her döneminde aktiftir. Bütün yıl boyunca dikkat edilmelidir.
  • Örümcekler, mart ve ekim ayları arasında aktiftir.
  • Pireler, mayıs ve eylül ayları arasında aktiftir.
  • Karıncalar, şubat ve kasım ayları arası aktiftir.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

İstanbul’un nezih semtlerinden Ataköy’de faaliyet gösteren firmamız eğitimli ekibi ve teknolojik, insana zarar vermeyen cihazlarıyla her an hizmetinizdedir. Teknolojik donanımlar kullanan hamam böceği ilaçlama firması öncelikle işe hamam böceği yuvalarının tespiti ile başlamaktadır. Daha sonra hamam böceğinin beslenme rotasını belirliyoruz. Su ile seyreltilen hamam böceği ilaçları sırt pulvarizatör pompaları ile özellikle yuvalarına ve beslenme yollarına püskürtme şeklinde uygulanıyor. Hamam böceği ilaçlaması insanların yaşam alanlarında yapıldığı için çok dikkatli olunmalı, ortam boşaltılmalı ve açıkta gıda maddesi bırakılmamalıdır. İlaçlama sonrası iyice havalandırma yapılmalıdır.

 

Görüşünü Bildir

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>