fatih-bocek-ilaclama

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Fatih ilaçlama faaliyetlerinin de sıklıkla yapıldığı bir ilçedir. Ev, iş yeri, bodrum gibi alanların yanı sıra, fabrika, okul ve otel ilaçlama uygulamaları da bu ilçede sıklıkla yapılmaktadır. Ancak haşere ilaçlama işlemi yapılırken, yardım alınacak şirket konusunda da dikkatli davranılmalıdır. Fatih böcek ilaçlama firmaları arasında sağlık bakanlığından onaylı şirketler olduğu gibi yasal olmayan şekilde uygulama yapan firmalar da vardır. Böcek ve fare ile mücadele ederken bu firmalar konusunda dikkatli davranmak ve güven teşkil etmeyen firmalardan yardım almamak gereklidir. Denize yakın konumu nedeniyle haşerelerin sık görüldüğü alanların başında gelen Fatih böcek ilaçlama işlemlerinin genellikle lokanta, restoran, otel gibi alanlar ile ev ve iş yeri gibi iç mekanlar için yapıldığı bir ilçedir.

Fatih Haşere ve Böcek İlaçlama Firması

Son derece zehirli olan ve genellikle deniz kenarlarına yakın alanlarda yaşayan akrep ve çiyan gibi canlılar bu ilçede sıklıkla görülürken; ahşap binaların ve eski yapıların hayli fazla olması münasebetiyle pire, tahtakurusu gibi böceklere de Fatih ilçesinde sıklıkla rastlanır. Bunun yanı sıra çatı faresi ve sıçan gibi kemirgenlere karşı Fatih böcek ilaçlama firmaları, sıvı ilaçlar, jel ilaç ya da fare ilaçları kullanarak uygulama yapmaktadır. Cerrahpaşa, Aksaray, Topkapı, Cankurtaran, Şehremini gibi yoğun nüfuslu semtlere sıklıkla uygulama yapılmaktadır.

 

Fatih ilaçlama servisleri tarafından, açık ya da kapalı alanlarda böcek ilaçlama hizmeti alırken dikkatli olunmalıdır. Sıvı ilaçlar kullanılarak buharlama ya da püskürtme yöntemi ile yapılabilen haşere ilaçlama işlemlerinde farklı haldeki ilaçlar da kullanılabilir. Ancak önemli olan haşere türleri konusunda uzman olmak ve haşerenin çeşidine göre hazırlanmış ilacı kullanmaktır. Bu nedenle Fatih haşere ilaçlama şirketlerinden hizmet alırken, profesyonellik standartlarına dikkat edilmeli ve amatör şekilde hizmet veren firmaları kesinlikle tercih etmemek gereklidir. İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri olan Fatih’te böcek ilaçlama uygulamalarından olumsuz etkilenerek sağlıksal sorun yaşayan çok sayıda birey vardır. Sahte firmalar tarafından yapılan uygulamalar, bu şekilde ciddi problemlere yol açabilmektedir. Fatih ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli davranmak ve firmaların kullandığı böcek ilaçlarının kaliteli olması ve sağlık açısından hiçbir tehdit içermiyor olmasına dikkat edilmelidir.