sisli-bocek-ilaclama

İstanbul’un merkez ilçelerinden biri olan Şişli, aynı zamanda ticaret ve eğlence merkezlerinden de biridir. Çok sayıda iş yeri, üniversite kampusu, ticaret merkezi, otel ve hastane gibi mekanın bulunduğu Şişli böcek ilaçlama firması sayısının da hayli fazla olduğu bir ilçedir. Ancak Şişli’de ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken dikkatli olunmalı ve kalitesiz uygulama yapan şirketlerden yardım alınmamalıdır. Sağlık Bakanlığından ilaçlama yapma yetkisi almamış ve profesyonel elemanlara sahip olmayan firmalardan yardım almak hem sağlık açısından ciddi sorunlara yol açar, hem de maddi zararlara neden olur. Haşereler ile mücadele için en sık hizmet alınan İstanbul ilçelerinin başında gelen Şişli’de, açık ya da kapalı alanlar için ilaçlama hizmeti alırken, bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Etkisiz haşere ilaçları ile yapılan uygulamalar, zararlı canlılara karşı bir çözüm sağlamayacağı gibi; zirai ilaç kullanmak solunum yolu hastalıklarının tetiklenmesine veya zehirlenmelere yol açabilir. Dolayısıyla Şişli haşere ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken, dikkatli olmak ve titiz davranmak gereklidir.

 

Mecidiyeköy, Maslak, Esentepe, Teşvikiye, Pangaltı gibi ünlü ve kalabalık semtler için sıklıkla uygulama yapıldığı gibi Şişli’nin tüm semtleri için ilaçlama firmaları uygulama yapmaktadır. İş yeri, ofis, otel, iş merkezi, cafe ve restaurant gibi alanlarda sıklıkla yapılan böcek ilaçlama uygulamaları; özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yapılmaktadır. Hamam böceği, pire, tahtakurusu gibi haşerelere karşı sıklıkla uygulama yapılan Şişli’de eski ve tarihi binaların çokluğu da böceklerin daha sık görülmesine neden olmuştur. Bunun yanı sıra fare sorunu ile de bu ilçede sıklıkla karşılaşılmaktadır.

 

Şişli haşere ilaçlama hizmetlerinin sıklıkla alındığı bir ilçe olduğu gibi, yapılan uygulamalar nedeniyle yaşanan sağlık problemleri ile maddi hasarların da sık rastlandığı bir ilçedir. Bu ilçede haşereler ile mücadele ederken, böcek ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli olunmalı ve ekonomik fiyatlar ile işlem yapan firmaların güvenilir olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra çok yüksek fiyatlara uygulama yapan şirketlerden yardım almanın da sadece kaliteli olduğu anlamına gelmediği unutulmamalı ve firmaların sahip olduğu niteliklere dikkat etmek son derece önemlidir.