sirinevler-bocek-ilaclama

Şirinevler, İstanbul’un en kalabalık semtleri arasında yer almakla birlikte Bahçelievler ilçesine bağlı bir mahalledir. Ataköy ile komşu alan ve yeşillik alanlarının hayli fazla olduğu Şirinevler’de iş merkezleri, cafe ve restoranlar, gıda işletmeleri ve eğlence merkezlerinin sayısı oldukça fazladır. Kalabalık nüfusu nedeniyle iş çıkışlarında sıklıkla tıkanan Şirinevler köprüsü, bu semtteki yoğunluğu açık bir şekilde göstermektedir. Gerek cafe ve restoran sayısının hayli fazla olması gerekse bu ilçedeki gıda işletmelerinin giderek artması nedeniyle Şirinevler böcek ilaçlama hizmetlerinin en fazla alındığı semtlerden biridir. Yoğun bir nüfusa sahip olan ve genellikle iş yeri ve iş merkezi gibi alanlar için böcek ilaçlama hizmetlerinin yapıldığı bir semt olan Şirinevler’de haşereler ile mücadele konusunda yardım alırken dikkatli olunmalıdır.

 

Kalitesiz ilaçlar kullanarak, amatör elemanlar ile yapılan haşere ilaçlama uygulamaları sağlık açısından ciddi sorunlara yol açar. Özellikle kalabalık alanlara uygulanan haşere ilaçlama işlemlerinde dikkatli olmak ve kalitesiz ilaçlar kullanan ya da Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan firmalardan yardım alınmamalıdır. Şirinevler böcek ilaçlama hizmetlerinin sıklıkla alındığı bir semt olduğu gibi, sahte firmaların sayısının da oldukça fazla olduğu bir semttir. Bu nedenle Şirinevler’de böcek ilaçlama hizmeti alırken sağlık bakanlığından onaylı olan ve profesyonel elemanlar ile hizmet veren firmalardan yardım almak şarttır. Kalitesiz ilaçlar kullanarak basit yöntemler ile uygulama yapan şirketlerden yardım almak hem halk sağlığı açısından hem de çevre sağlığı açısından ciddi sorunlara yol açar.

 

Hamam böceği, pire, kene gibi haşerelerin yanı sıra; çatı faresi ve sıçan gibi kemirgenlerin de sıklıkla görüldüğü Şirinevler, özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte sivrisinek ve karasinek şikayetlerinin de arttığı bir semttir. Belediye tarafından yapılan sokak ilaçlamaları yetersiz kaldığı için hem ev, iş yeri, ofis gibi alanlar hem de restoran ve lokanta gibi gıda işletmeleri için uygulama yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında haşerelerin çok sık görüldüğü ve ciddi sorunlar yarattığı Şirinevler böcek ilaçlama uygulamaları yapan Sağlık Bakanlığından onaylı ve kaliteli hizmet veren firmaların da yer aldığı bir semttir. Haşere kontrol için bu semtteki güvenilir şirketlerden yardım almak son derece önemlidir.