silei-bocek-ilaclama

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Şile, İstanbul ilinin en düşük nüfuslu ilçelerinden biridir. Karadeniz kıyısında bulunan bu ilçede haşere ve kemirgen yoğunluğu oldukça fazladır. Özellikle tarla faresi, pire, akrep ve kırkayak gibi en zararlı haşereler arasında yer alan canlılar Şile’de sıklıkla görülmektedir. İstanbul’da daha çok tatil yapma amacıyla gidilen bir ilçe olan Şile otel, cafe, restoran, bar gibi işletmelerin sayısının hayli fazla olduğu bir ilçedir. Bu nedenle Şile böcek ilaçlama firmaları bu ilçede sıklıkla uygulama yapmaktadır. Haşerelerden ve kemirgenlerden kurtulmak için sıklıkla uygulanan böcek ilaçlama işlemleri Şile ilçesinde hem açık hem de kapalı alanlar için yapılabilmektedir.

Şile Haşere İlaçlama Firması

Merkez köyler ve Ağva olmak üzere Şile ilaçlama şirketleri bu ilçenin tüm semtlerine hizmet vermektedir. Nüfusu yaklaşık 30 bin civarında olan bu ilçe, özellikle yaz aylarında ve hafta sonlarında hayli kalabalıklaşmaktadır. Tatil sezonu açılmadan haşere ilaçlama yaptırmaya başlayan oteller ve diğer iş yerleri Şile böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım almaktadır. Şile’de ilaçlama fiyatları açısından ekonomik çözümler sunan firmalar olduğu gibi, bu ilçede şubesi olmadığı için yakın ilçelerden yönlendirilen firmalar, yüksek fiyatlara uygulama yapmaktadır. Çok sayıda ilaçlama şirketinin bulunmadığı Şile’de, Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve kaliteli ilaçlar kullanarak uygulama yapan firma sayısı da hayli azdır. Bu nedenle Şile haşere ilaçlama firmalarından yardım alırken dikkatli olunmalı ve kaliteli ilaçlar kullanmayan firmalardan yardım alınmamalıdır.

 

Açık ve kapalı alanlar için yapılan ilaçlama uygulamalarında sıvı ya da katı ilaçlar kullanılabilmektedir. Şile ilaçlama servisleritarafından yardım alırken, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve kaliteli ilaçlar kullanan firmalar tercih edilmelidir. Etkisiz haşere ilaçları ile uygulama yapan firmalar, haşere sorunlarına karşı bir çözüm getirmezken maddi ve sağlık sorunlarına da yol açabilir. Şile ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli davranılması ve firma tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Hem ekonomik ilaçlama fiyatları ile uygulama yapan hem de garantili ve kaliteli hizmet sunan şirketlerden yardım almak, bu ilçede haşere sorunu yaşanan alanlar için kesin çözüm oluşturacaktır.