maltepe-bocek-ilaclama

İstanbul Anadolu yakasındaki en büyük ilçelerden biri olan Maltepe yarım milyona yakın nüfusuyla da İstanbul’un en kalabalık ilçeleri arasında yer almaktadır. Sahile yakın olan Maltepe, diğer Anadolu yakası ilçeleri gibi ağaçlık alanların da deniz kıyısı boyunca uzandığı bir alan olduğundan haşere ve kemirgenlerin de sık görüldüğü bir ilçedir. Kalabalık nüfusu nedeniyle bu ilçede çok sayıda fırın, yemekhane, cafe, restoran gibi sıklıkla ilaçlama yapılan işletmelerin sayısı hayli fazladır. Maltepe böcek ilaçlama uygulamalarının gıda işletmeleri için yoğunlukla yapıldığı bir ilçe olduğu gibi ev, bina, ofis ve iş yeri gibi iç mekanlarda da haşere ilaçlama uygulamaları sıklıkla yapılmaktadır. Özel haşere ilaçları kullanarak farklı uygulama yöntemleri ile işlem yapan Maltepe ilaçlama servisleri bu ilçede haşere ve kemirgen sorunlarına karşı çözüm üretmeyi amaçlamaktadır.

Maltepe İlaçlama Servisi

Ancak Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ve korsan şekilde hizmet veren ilaçlama şirketleri Maltepe ilçesinde oldukça fazladır. Dolayısıyla bu firmalardan yardım almamak sağlık açısından son derece önemlidir. Açık ya da kapalı alanlarda uygulama yapan korsan firmalar, sağlık açısından olduğu gibi maddi açıdan da büyük zararlara yol açabilmektedir. Maltepe böcek ilaçlama fiyatları kıstasının çok altında, makul ücretlere uygulama yapan firmalar kalitesiz ve ucuz haşere ilaçları ya da zirai ilaçlar kullanarak işlem yapmaktadır.

 

İdealtepe, Aydınevler, Yalı semtleri gibi yoğun nüfuslu alanlarda yoğun olarak hizmet veren Maltepe ilaçlama firmaları, Cevizli ve Küçükyalı semtleri de dahil olmak üzere bu ilçedeki tüm alanlar hizmet vermektedir. Kapalı alanlarda ya da dış mekanlarda yapılabilen böcek ve fare ilaçlama işlemleri için kaliteli ilaçlar kullanılmalı ve profesyonel uygulama yöntemleri kullanılmalıdır. Amatör yöntemler ya da bireysel olarak yapılan ilaçlama işlemleri haşereleri yok etme konusunda başarısız olacağı gibi sağlık açısından sorun yaratacaktır. Aynı şekilde maddi zarara da yol açacaktır. Bu nedenle haşereleri ve kemirgenleri yok etmek ve zararlı canlılara karşı koruma sağlamak için garantili şekilde hizmet veren ve güvenilir olanMaltepe haşere ilaçlama şirketlerinden yardım alınmalıdır. Haşere kontrol konusunda uzman olan elemanlar ile çalışan firmalar tarafından yardım almak büyük önem taşımaktadır.