kartal-bocek-ilaclama

Kartal, İstanbul’un sanayi merkezleri arasında yer alan ilçelerden biri olduğu gibi Anadolu yakasının da kalabalık muhitlerinden biridir. Üsküdar ve Beykoz gibi İstanbul Anadolu yakasında yer alan diğer ilçeler gibi Kartal da ağaçlık alanların nispeten fazla olduğu bir ilçedir. Bu nedenle haşere ve kemirgenler bu ilçede sıklıkla görüldüğü gibi haşere ilaçlama Kartal ilçesinin birçok semtinde sıklıkla yapılmaktadır. Büyük iş merkezleri, fabrika, atölye gibi kapalı alanlarda sıklıkla görülen fare ve hamam böceği gibi haşerelerden kurtulmak için sıklıkla yapılan uygulamalar için Kartal böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almak son derece önemlidir. Kalitesiz ilaçlar kullanan firmalar tarafından yapılan haşere ilaçlama uygulamaları Kartal’da hem çevre hem de insan sağlığını doğrudan tehdit etmektedir.

 

Sahile yakın alanlarda; akrep ve fare gibi haşere ve kemirgenler sıklıkla görüldüğü gibi ağaçlık alanlarda; pire ve kene gibi parazitlerle sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kartal böcek ilaçlama uygulamaları çoğunlukla parazit haşereler, gider böcekleri ve fareler ile mücadele için yapılmaktadır. Ev, bodrum, çatı ve bina gibi alanlar için de özellikle yaz aylarında sıklıkla yapılan haşere ve fare ilaçlama uygulamaları için sıvı ya da diğer haldeki ilaçlar kullanılabilmektedir. Uğurmumcu, Esentepe, Yakacık gibi yoğun nüfusa sahip semtlere uygulama yapıldığı gibi Topselvi, Soğancık, Atalar gibi daha seyrek nüfusu olan semtlere de ilaçlama yapılmaktadır.

Kartal İlaçlama Firması

Kartal böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta firmanın sağlık bakanlığınca onaylanmış işlem yapma belgesine sahip olmasıdır. Korsan firmalar ile kaliteli firmaların ayırt edilmesini sağlayan bu kontrol oldukça önemlidir. Kaliteli ilaçlar kullanan ve eğitimli elemanlara sahip olan Kartal ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak hem maddi açıdan oluşabilecek zararları engeller hem de tek uygulamada haşereleri yok etmeyi sağlar. Kartal’da haşereler ile mücadele etmek için yardım alırken böcek ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli olunmalı ve çok ucuz fiyata işlem yapan firmaların sahip olduğu belgeler araştırılmalıdır. Zirai ya da ucuz ilaçlar kullanan Kartal ilaçlama şirketleri; sağlık açısından ciddi tehdit oluşturduğu gibi ürün ya da eşyaların da zarar görmesine neden olacağından bu konuda dikkatli davranmak son derece önemlidir.