gaziosmanpasa-bocek-ilaclama

Gaziosmanpaşa İstanbul’un en eski ilçelerinden biri olduğu gibi ülkemizin birçok ilinden daha kalabalık bir nüfusa sahiptir. Yarım milyona yakın nüfusu ile İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama uygulamalarının da en fazla yapıldığı ilçelerden biridir. Zira bu alanda hem nüfusa bağlı olarak hem de iklim göz önünde bulundurulduğunda haşere ve kemirgenlerin en yoğun olduğu alanların başında gelir. Hamam böceği, karınca, kakalak gibi gider böceklerine oldukça sık rastlanan bu ilçede haşere ilaçlama uygulamaları yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Restoran, cafe, market ve mağaza gibi işletmelerin, diğer ilçelere nazaran daha fazla olduğu Gaziosmanpaşa’da haşere ilaçlama hizmetleri de sıklıkla alınmaktadır.

 

Fevziçakmak, Göztepe, Yıldıztabya, Küçükköy gibi semtlere sıklıkla uygulama yapan Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama servisleri; Karayolları, Bağlarbaşı ve Pazariçi gibi semtlere de sıklıkla uygulama yapmaktadır. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinin başında gelen Gaziosmanpaşa; Arnavutköy ve Sultangazi semtlerinin ilçe olması nedeniyle nüfus bakımından azalma gösterse de, halen İstanbul Avrupa yakasındaki en kalabalık ilçelerden biri durumundadır.

 

Gaziosmanpaşa haşere ilaçlama firmaları tarafından bu ilçede püskürtme ya da buharlama tekniği ile uygulanan sıvı ilaçlama yoğun olarak kullanılmaktadır. Haşere ve kemirgenleri yok etmek için katı ya da toz ilaçlar da özellikle bahçeli evler ya da iş yerleri tarafından tercih edilmektedir. Yaz aylarında hamam böceği, karınca gibi gider böceklerinin büyük sorunlar yarattığı bu ilçede; kene ve pire gibi parazitlere de sıklıkla rastlanır. Kış aylarında ise, yiyecek bulamadığı için ev, fabrika ya da mağaza gibi kapalı alanlara giriş yapan farelerden kurtulmak için GOP ilaçlama firmaları tarafından uygulama yapılmaktadır. Açık ya da kapalı alanlarda yılın her mevsiminde, sürekli olarak haşere ilaçlama uygulamalarının yapıldığı bu ilçede haşere kontrol için yardım alınacak firma konusunda da dikkatli davranılmalıdır.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından onay almamış olan ve kaliteli ilaçlar kullanmayan çok sayıda GOP ilaçlama şirketi vardır. Bu şirketlerden yardım almamak ve haşereler ile etkili mücadele için kaliteli ve garantili uygulama yapan Gaziosmanpaşa böcekilaçlama firmalarını tercih etmek hem sağlık açısından, hem de maddi açıdan oldukça önemlidir.