ev-ilaclama-fiyatlari

Ev İlaçlama Ücretleri

Haşere ve kemirgenler sıcak ve nemli alanlar ile kuytu bölgelerde kolaylıkla yuva yaparak çoğalabildiğinden başta ev olmak üzere; bodrum, çatı ve bina içi gibi alanlarda sıklıkla görülmektedir. Sağlıksal anlamda son derece önemli olan ev temizliği haşere ve kemirgenler tarafından kirletilerek bakteri ve mikropların merkezi haline gelmektedir. Yaşam alanlarının temizliğini korumak ve olası sağlık sorunları için önlem alabilmek için ev ilaçlama yaptırmak şarttır. Hamam böceği ve karınca gibi haşereler, evlerde en sık rastlanan zararlı canlıların başında geldiği gibi pire ve tahtakurusu gibi böcekler de ev ve yazlık gibi alanlar için ciddi sorunlara yol açmaktadır. Evde haşereler ile mücadele son derece önemli olduğu üzere; zararlı canlıları yok etmek için yapılan böcek ilaçlama uygulamaları konusunda da dikkatli olmak gereklidir. Ucuz ev ilaçlama fiyatları ile uygulama yapan şirketler, sağlıksal anlamda büyük tehdit oluşturduğu gibi maddi zararlara da yol açabilmektedir. Dolayısıyla kalitesiz ilaçlar kullanarak işlem yapan ve haşerelere karşı başarılı çözümler üretemeyen amatör firmalardan yardım almamak gereklidir.

 

Ev ilaçlaması tüm haşere çeşitleri için yapılabildiği gibi kemirgenleri yok etmek için de yapılabilmektedir. Ağaçlık ya da alanlara yakın olan bölgelerde çok sık görülen akrep ve çıyan gibi zehirli haşereler ile mücadele için de yapılabilen ev ilaçlama uygulamalarında kaliteli firmaların tercih edilmesi gereklidir. Sıvı böcek ilaçları ile buharlama ya da püskürtme yöntemi ile ev için yapılabilen uygulamalarda katı ya da toz halindeki ilaçlar da kullanılabilir. Kullanılan ilacın kalitesi ile uygulama yöntemine göre farklılık gösteren ev ilaçlama fiyatları için, alanın büyüklüğü de önem arz eder. 200 m²lik bir evdeki haşere için kullanılacak ilaç ile 400m²lik bir evdeki böcek sorunu için kullanılacak haşere ilaçları farklı dozda ve miktarda olacaktır. Bu nedenle ev ilaçlama ücretleri alanın büyüklüğüne bağlı olarak da değişiklik gösterir.

 

Apartman dairesi ilaçlama uygulamaları oldukça sık yapıldığı gibi bahçeli ev ilaçlama işlemleri de özellikle yaz aylarında yoğun olarak yapılır. Bahçeden gelen haşerelerden kurtulmak ve zararlı canlıların iç mekana girişini engellemek için yapılan ev ilaçlama işlemlerinde bahçenin de ilaçlanması şarttır. Ev ile bahçe ilaçlama işlemlerinin aynı anda yapılması daha garantili çözüm sağlayacağı için aynı zamanda ekonomik de olacaktır. Bahçeli ev ilaçlama fiyatları da; evin ve bahçenin büyüklüğüne göre değişkenlik göstereceği gibi alandaki haşere türü ve yapılacak ilaçlama yöntemine göre de farklılık gösterir.