buyukcekmece-bocek-ilaclama

Büyükçekmece İstanbul Avrupa yakasının güneybatısında yer alan bir ilçedir. Hem denize hem de Büyükçekmece Gölü’ne sınırı olan bu ilçe haşere ve kemirgenlerin de yoğun olarak görüldüğü bir alandır. Yazları çok sıcak ve kurak olan Büyükçekmece, kış aylarında hayli serin olur. Bu nedenle yaz aylarında; pire, sivrisinek, karasinek, hamam böceği gibi haşereler bu ilçede çok sık görülürken; havaların soğumasıyla birlikte, iç mekanlara fare girişi çok sık olmaktadır. Büyükçekmece böcek ilaçlama şirketleri bu ilçede hem yaz aylarında hem de kış aylarında sıklıkla uygulama yapmaktadır. Haşere yoğunluğunun özellikle kalabalık alanlarda daha fazla olduğu bu ilçenin nüfusu da yaz aylarında belirgin bir artış göstermektedir. İstanbul ilinin büyük yüz ölçümüne sahip ilçeleri arasında yer alan Büyükçekmece nüfus bakımından seyrek ilçeler arasında yer alır.

Büyükçekmece İlaçlama Firması

Büyükçekmece’de haşere ilaçlama işlemleri özellikle; yazlık, otel, mağaza, ev ve bodrum gibi alanlar için yapılmaktadır. Yaz aylarında otel ve yazlıklara sıklıkla uygulama yapıldığı gibi kış aylarında da fare girişini engelleyerek maddi zararların önüne geçebilmek için Büyükçekmece ilaçlama firmaları bu ilçede uygulama yapmaktadır. Beylikdüzü ve Avcılar ilçelerine komşu durumda olan Büyükçekmece, çok sayıda iş yeri ve cafe restoran gibi gıda işletmesinin bulunduğu bir ilçe de olduğundan haşere ilaçlama işlemlerinin de yoğun olarak yapıldığı bir bölgedir. Kapalı alanların yanı sıra, dış mekanlar için de Büyükçekmece ilaçlama servisleri tarafından uygulama yapılmakta ve bitki ve ürünlerin zararlı haşerelere karşı koruması sağlanmaktadır. Haşereler ile mücadele uygulamalarının sıklıkla yapıldığı Büyükçekmece’de ilaçlama şirketleri tarafından yardım alırken dikkatli olmak ve firmanın özelliklerinin yeterliliği konusunda araştırma yapmak şarttır. Etkisiz ya da zirai ilaçlar kullanan şirketlerden yardım almak ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

 

Kumburgaz, Mimarsinan, Tepecik, Kamiloba gibi semtler başta olmak üzere bu ilçedeki tüm semtlere ve mahallere haşere ve fare ilaçlama hizmeti veren Büyükçekmece ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan ilaçlama ücretleri konusunda da dikkatli olmak gerekir. Büyükçekmece böcek ilaçlama fiyatları uygulama yapılacak alana göre değişebildiği gibi, ilaçlama yapacak firmaya göre de farklılık gösterebilir.