beykoz-bocek-ilaclama

İstanbul’un incisi olarak anılan Beykoz, ağaçlık alanların en yoğun olduğu ilçelerin başında gelir. Deniz kenarında bulunan ve Karadeniz iklimi görülen bu ilçe aynı zamanda bir sanayi bölgesidir. Ağaçlık alanlar ve denizin de etkisiyle haşerelerin hem yaz hem de kış aylarında sıklıkla görüldüğü bir ilçe olan Beykoz böcek ilaçlama işlemlerinin sıklıkla yapıldığı bir bölgedir. Gerek bu ilçedeki sanayi fabrikaları ve iş yerleri; gerekse restaurant, fırın, cafe gibi gıda işletmeleri için Beykoz ilaçlama şirketleri tarafından uygulama yapılmaktadır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Beykoz, özellikle yaz aylarında pire ve kene gibi haşerelerin ciddi sorunlar yarattığı bir ilçe olduğu gibi köy yerleşimlerinde de zararlı haşereleri n sıklıkla görüldüğü bir ilçedir. İstanbul’da tarımın da en yoğun yapıldığı ilçeler arasında yer alan Beykoz haşere ilaçlama işlemlerinin gerek yaz aylarında gerekse soğuk havalarda ve kış aylarında yoğun şekilde yapıldığı bir alandır.

Beykoz’da Haşere İlaçlama Firması

Anadolu Hisarı, Çavuşbaşı ve Tokatköy gibi semtlerin yanı sıra Merkez Köyler semtlerinde de haşereler ile mücadele uygulamaları sıklıkla yapılmaktadır. Kene, tahtakurusu gibi parazit haşerelerin yanı sıra kalorifer böceği ve karınca gibi gider böceklerinin sıklıkla görüldüğü Beykoz fare ilaçlama işlemlerinin de en sık yapıldığı İstanbul ilçeleri arasında yer alır. Sıçan ve çatı faresi başta olmak üzere, kemirgenler bu bölgede hem iş yerleri ve fabrikalar hem de ev, bodrum gibi alanlar için ciddi sorunlar yaratmaktadır. İş yeri ve fabrikalarda ciddi sorunlar yaratan kemirgenlerden kurtulmak için Beykoz haşere ilaçlama firmaları sıklıkla işlem yapmaktadır.

 

Beykoz ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken, şirketin Sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmasına dikkat edilmesi gerektiği gibi kaliteli ilaçlar kullanması konusunda da dikkatli davranılmalıdır. Farklı haşere ilaçları ve uygulama yöntemleri ile yapılabilen böcek ilaçlama uygulamaları için ekonomik fiyatlarda hizmet veren firmalar daha çok tercih edilmektedir. Ancak Beykoz ilaçlama fiyatları konusunda dikkatli olunmalı ve ekonomik fiyatlara hizmet veren firmalardan yardım alırken, şirketin sahip olduğu özelliklere ve kullandığı ilaçlara dikkat edilmelidir. Amatör yöntemler ile basit işlemlerin haşerelere karşı bir çözüm sağlamayacağı unutulmamalıdır.