besiktas-bocek-ilaclama

Beşiktaş İstanbul ilinin en eski tarihe sahip olan ilçeleri arasında yer aldığı gibi kalabalık bir nüfusa da sahiptir. İstanbul’un birçok ilçesi gibi denize sahili bulunan Beşiktaş, hem bu yönden hem de eski ve ahşap yapılara sahip olması ve ağaçlık alanların yoğun olduğu bir ilçe olması sebebiyle haşere ve kemirgenlerin en sık görüldüğü alanların başında gelir. Özellikle pire, tahtakurusu gibi kan emerek beslenen haşereler ile yaz aylarında hemen her alanda görülmeye başlayan karınca ve hamamböceği gibi haşereler Beşiktaş böcek ilaçlama firmaları tarafından en sık uygulama yapılan alanların başında gelmektedir. İş yeri, mağaza, fırın, cafe ve restoran gibi alanların çok sayıda olduğu Beşiktaş’da haşere ilaçlama işlemleri genellikle ilkbahar ve yaz aylarında hız kazanmaktadır.

 

Balmumcu, Aşiyan, Yıldız ve Ortaköy gibi tarihi semtlerin yer aldığı Beşiktaş, İstanbul’un en gözde ilçelerinden biridir. Turistlerin en fazla ziyaret ettiği ilçelerden biri de olan Beşiktaş’ta böcek ilaçlamafirmaları tarafından sıklıkla haşerelere karşı uygulama yapılarak halk ve çevre sağlığı ile yaşam alanlarının temizliği korunmaya çalışılmaktadır. Denize yakın olan bölgelerde akrep ve çiyan gibi son derece zehirli haşereler ile de karşılaşmak mümkündür. Bahçesi olan evler ya da bahçe ya da park gibi dış mekanlar ile bağlantısı olan kapalı alanlara sıklıkla haşere ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Sıvı ilaçlar ya da jel ve toz ilaçlar kullanılarak da yapılabilen böcek ilaçlama Beşiktaş ilçesinde kış aylarında da koruma amacıyla tekrarlanmaktadır.

Beşiktaş’ta haşere ilaçlama servisi

Ev, ofis, bodrum ve bina gibi alanlardaki haşereleri yok etmek için yapılan işlemlerin yanı sıra; iş merkezleri, hastane ya da eğitim kuruluşları için de haşere kontrol yapılmaktadır. Ancak Beşiktaş ilaçlama servisleri yardımıyla haşereler ile mücadele ederken de dikkatli olmak gereklidir. Sağlık Bakanlığı onayı bu noktada son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir belgedir. Haşereler ile etkili mücadele edebilmek ve yaşam alanlarında yayılmaya başlayan zararlı canlılarla neden oldukları mikrop ve bakterilerden kurtulmak için Sağlık Bakanlığından onaylı olan firmalar tercihe edilmelidir. Beşiktaş böcek ilaçlama servislerinden yardım alırken, kullanılan ilaçlar ve profesyonel elemanlar ile hizmet verilip verilmediğine dikkat edilmelidir.