bahcesehir-bocek-ilaclama

İstanbul Avrupa yakasında yer alan Bahçeşehir, son yıllarda yapılaşmanın ve kentleşme çalışmalarının en sık yapıldığı semtler arasında yer almaktadır. Küçükçekmece ile Büyükçekmece arasında bulunan Bahçeşehir, nüfusu hızla artan İstanbul semtleri arasında yer almaktadır. Bu semtin kuzeyini ormanlık alanlar oluşturduğu gibi bu semtten akarsu ve dere de geçmektedir. Kurak bir iklime sahip olan Bahçeşehir böcek ilaçlama uygulamalarının bu sebepler ile çok sıklıkla yapıldığı bir Başakşehir semtidir. Haşere ve kemirgenlerin hem yaz aylarında hem de kış aylarında sıklıkla görüldüğü bu semtte böcek ilaçlama şirketleri sıklıkla uygulama yapmaktadır.

Bahçeşehirde Haşere İlaçlama Firması

İkitelli ve Altınşehir gibi kalabalık nüfusa sahip olan semtlerden biri olan Bahçeşehir’de özellikle pire ve fare büyük sorun oluşturmaktadır. Sıcak havalarda hızlı bir şekilde çoğalan pireler, bu semtte birçok kapalı alanda görülmektedir. Bunun yanı sıra hamam böceği ve sivrisinek sorunu da bu semtte büyük sorun yaratmaktadır. Yeni yapılan binalarda çok sık görülen haşerelere karşı Bahçeşehir ilaçlama servisleri sıklıkla uygulama yapmaktadır. Nüfusu giderek artan Bahçeşehir haşere ilaçlamauygulamalarının en fazla yaz dönemi ile ilkbahar aylarında yapıldığı bir semttir. Ev, iş yeri, site, bina ilaçlama gibi uygulamaların yanı sıra; garaj, park, bahçe ilaçlama işlemleri de bu bölgede sıklıkla yapılmaktadır.

 

Bahçeşehir’de böcek ilaçlama hizmeti alırken, işlem yapacak firmanın sahip olduğu özelliklere ve kullandığı ilaçlara dikkat edilmelidir. Nüfusu arttığı gibi haşereler ile mücadele konusunda hizmet veren sahte ilaçlama firması sayısı da bu semtte artış göstermiştir. Bu nedenle Bahçeşehirde ilaçlama hizmeti almadan önce, firmalar iyi bir şekilde araştırılmalı ve güven vermeyen firmalardan yardım alınmamalıdır. Bahçeşehir böcek ilaçlama fiyatları arasında büyük farklar oluşmasına yol açan firmalar, ucuz uygulama yaptıkları için tercih edilse de bu firmaların sağlık açısından ciddi sorunlara yol açtığı ve haşerelere karşı bir çözüm oluşturamadığı unutulmamalıdır.