bagcilar-bocek-ilaclama

İstanbul’un nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçesi olan Bağcılar, göç almaya devam eden bir ilçedir. Küçükçekmece ile Güngören arasında bulunan bu ilçe, İstanbul’un denize sahili olmayan nadir bölgelerinden biridir. Nüfus yoğunluğu bu ilçedeki yapılaşmayı da olumsuz olarak etkilediği gibi haşere ve kemirgen yoğunluğunun da artmasına neden olmuştur. Nemli, sıcak ve kalabalık alanlarda hızlı bir şekilde çoğalan haşereler, bu ilçedeki özellikle eski yapılarda, en büyük sorunların başında gelmektedir. Bu nedenle Bağcılar böcek ilaçlama uygulamalarının çok sık alındığı İstanbul ilçelerinden biridir. Özellikle tahtakurusu ve pire gibi haşereler yaz aylarında bu ilçede sıklıkla görülmektedir. Bunun yanı sıra hamam böceği türleri ile karıncalar da gerek kapalı alanlarda gerekse gıda üzerine hizmet veren firmalarda en sık ilaçlama yapılan alanlar arasında yer alır.

Bağcılar İlaçlama Firması

Güneşli, Göztepe, Sancaktepe, Mahmutbey gibi yoğun nüfuslu semtlere sahip olan Bağcılar ilçesinde, özellikle Güneşli ilaçlama faaliyetlerinin en sık yapıldığı semttir. Diğer semtlere ve mahallelere de haşere ve kemirgenlere karşı hizmet veren Bağcılar ilaçlama servisleri bu ilçede, özellikle havaların ısınmaya başlamasıyla daha yoğun uygulama yapmaktadır. Bağcılar’da ilaçlama hizmeti verilen yerler; hastane, iş yeri, ofis gibi kapalı alanlar başta olmak üzere fırın, restoran, cafe, lokanta gibi gıda işletmeleridir. Bunun yanı sıra ev, bodrum, çatı ve bina uygulamaları da Bağcılar ilaçlama şirketleri tarafından sıklıkla yapılır. Buharlama yöntemi ve püskürtme tekniği ile yapılan işlemlerde sıvı ya da katı haldeki ilaçlar kullanılabilir.

 

Bağcılar ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken, firmanın Sağlık Bakanlığından onaylı olmasına ve kaliteli ilaçlar kullanmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra ilaçlamayı yapacak şirketin, güvenilir elemanlar ile hizmet vermesi ve uygulama çeşitleri konusunda bilgili olmalıdır. Bağcılar haşere ilaçlama servislerinden yardım alırken, fiyat konusunda da dikkatli olunmalıdır. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan korsan firmalar tarafından yapılan uygulamalar haşere ve kemirgenlere karşı hiçbir çözüm vermez. Bağcılar ilaçlama fiyatları konusunda dikkatli olmak ve firmanın sahip olduğu nitelikleri iyi bir şekilde araştırmak hem sağlığınız açısından hem de maddi açıdan son derece önemlidir.